Bahat v naší CHS (od září 2018)

17.3. 2019
 
Bahat právě odjela do nového domova!!! Svou novou rodinu dnes (po 14 dnech od předchozí návštěvy) přivítala s velkým nadšením! Bude se mi stýskat, ale Bahat se bude mít konečně jako princezna, což si podle mého názoru opravdu zaslouží... Je to úžasná duše. 
(Myslím, že Bruře se dost uleví)
 
 
3.3.2019
O víkendu se přijeli na Bahat podívat zájemci a vzájemně si padli do oka. Jsme domluveni, že si ji za dva týdny odvezou. Bahat bude mít své lidi  jen a jen pro sebe.  A mojí zlaté Bruře se jistě velmi uleví :-) Byla u nás vlastně více než půl roku. Byla to pro mne velká zkušenost. Zamilovaly jsme se do sebe. Ale s Brurou by to neklapalo. Věřím, že se se stejnou intenzitou nebo s ještě větší zamiluje do své nové rodiny.
 
 
30.10.2018
Bahat je tak milá. Každá návtěva, která přijede, dlouho zvažuje, zda si ji neodveze... Také fotograf PM si ji málem odvezl. Alespon nám udělal spoustu hezkých fotek.
 
 
 
Naší podmínkou je, že bude Bahat v nové rodině sama, tedy jediný pes. Max. k jednomu psu samci. A to je právě kamenem úrazu. 
Včera poprvé nevítala návštěvu přátelsky. Přijela Ester s Baffi. Bahat bydlí v jejím bývalém pokoji. Ester tam šla s batohy a s Baffi příliš rychle. Bahat se rozhodla, že musí hlídat. Při tom e plazila po zemi a omlouvala se.
 
 
 
18.10.2018
Vzala jsem Bahat poprvé na kynologické cvičiště. Původně jsem chtěla vzít Bruru, ale ta stávkovala a nechtěla do auta. Bahat si to užila. CHodila s ocáskem nahoře, hezky zvesela. Trochu se sápala na Dinušku, to jsem ji musela okřiknout. Pak jsem ji zkusila vzít na žebříky, kladinu, áčko - vše krásně zvládla. To mne dost překvapilo. A ani mi neutekla, když jsme venčili za cvičákem.
 
 
 
první půlka října 2018
Bahat začala vonět Nokedovi a Hafulovi. Myslela jsem si, že začne hárat, ale nezačíná. Jen jim voní či voněla (myslím, že už tolik ne). Díky tomu se s ní oba nadšeně skamarádili. Orfi a Miu respektuje. Opatrně. Na Dinulku se zkouší vyvyšiovat. Bessi na ni vrčí. Brura se fakt zlobí, že je Bahat doma. A Sangie si hlídá štěňata. Takže to je celkem blázinec, ale nelituji. Bahat je moc milá a hodně mne poslouchá. Buď je zázrak ona, nebo já.
Bahat neřeší kočky, kozy. Trochu honila slepice. Neničí si pelíšek. Nedělá doma loužičky ani bobky.
 
27.9.2018
Bahat dnes chodí doma i venku s našimi psy bez náhubku. Funguje dobře. Saozřejmě vše hlídám. Nejistota je na obou stranách. Hlavně kanaánských. Orfi  a Dinulka a Mia jsou v pohodě. Včera ji prohlédla veterinářka - má už jen 3 kg pod váhu. Bahat se nechala manipulovat a ukázala zuby (má je všechny, tak jam mi její první majitelka psala). CHová se u nás jako doma. Sedí na lavici, spí v posteli nebo pod mýma nohama v pracovně.
 
25.9.2018

Jedno vím jistě. Nelze ji nemilovat. Neumím ji mít jen tak, bez lásky, s tím, že ji brzo předám nové vhodné rodině. Prostě to nejde. Takže rozvíjíme vztah, i když to bude nejspíš na krátkou dobu. Dnes jsem sebrala odvahu a Bahat vzala do sprchového koutu a vysprchovala jsem jí. Ani ji nenapadlo mne při manipulaci kousnout, i když jí to nebylo úplně příjemné. Teď je voňavá a v náhubku (pro jistotu) ji mám u sebe v pracovně společně s ostatními domácími psy. Zatím se nepoprali. Už byla společně na pohovce. Právě spinká na mé posteli, mrška.

 
23.9.2018
Bahat je velmi milá. Krásně a s námi něžně funguje. Hezky se chová na vodítku, netáhne. Neplaší, když potkáme cizí lidi, cyklisty. Se psy jí to stále moc nejde. Nebo se bojím ji k nim pouštět a z dálky na sebe spíše vrčí. Kuba mi říkal, že na něj zavrčela, když ji nesl pamlsek do klece. . Už se venčí venku – na vodítku. První dny to dělala spíše pod sebe než venku. Neničí pelíšek v domácí kleci, nevyje v kotci. Na žraní potřebuje klid. Být sama, resp. sama se mnou. Vedle ostatních psů se nenažere, pokud to nedostane přímo z ruky. To je asi důvod jejího špatného výživového stavu. K mému překvapení je velmi přátelská ke kočkám. Něžně je očuchává. Zdá se, že s kočkami měla dobré zkušenosti.
 
 

19.9.2018 - Bahat se vrátila do naší CHS

Minulý týden se k nám do CHS vrátila krémová fenka Bahat.  Dovezla mi ji kurýrka z Ostravy. Její původní majitelka od Lovosic ji našla "nové majitele" u Ostravy - Bohumín, aniž by mi to dala na vědomí nebo mi ji nabídla, jak jí ukládá kupní smlouva. Důvody znám, jsou zdravotního charakteru na straně původní paničky. 

"Nová majitelka" se mi ozvala v květnu. Téměř půl roku jsem s ní Bahat řešila. Bohužel nebyla dobře vybraná a ani se neuměla z mých rad poučit.. Několikrát mi napsala, že ji už nechce, ať si pro ni přijedu, a pak se na poslední chvíli rozhodla, že ji nevydá, protože ji miluje. Celkem jsem 2x zajistila a zase odvolala odvoz, protože "nová majitelka" se nejprve rozhodla. Také minulý týden - třetí pokus o odvoz - jsme do poslední chvíle nevěděli, zda kurýrce Bahat vydá nebo ne. Byly to nervy. Nakonec se to povedlo. Dokonce přiložila i její doklady. Vakcinace jí naštěstí nepropadla. Máme i PP, i když pomačkaný.  Bahat je vychrtlá. Myslím, že má nejméně 5 kg pod váhu. Spíš více. Podle fotek, které mi paní z Ostravy průběžně posílala, k ní přišla v dobré výživové kondici a do podvýživy se dostala až u ní. Možná ji ostatní psi nepustili ke žrádlu.  Paní ji měla ráda a nemyslím si, že by ji chtěla ublížit. Řeším její stav s veterinářem. Zdá se, že při dobré stravě bude brzo zase v dobré kondici. Má velmi milou a vlastně i přátelskou povahu a od samotného začátku s námi moc hezky komunikuje. I s dalšími lidmi - návštěvami. Ke psům se chovat neumí, špatně používá psí řeč těla, naši psi k ní hledají cestu velmi pomalu. Až se dá do kupy, budu pro ni hledat novou rodinu, kde by byla optimálně jediným psem. Od štěňat ji samozřejmě držíme dál.