Informace o nás

Naše rodina miluje zvířata a především psy. Abychom si mohli psy i další zvířata pořídit ve větším množství, přestěhovali jsme se. Nyní máme domek se zahradou v kynologickém ráji v Lysé nad Labem. Naše borderkolie a groenendaelku cvičíme jako záchranářské psy. Já sama složila se svými dvěma psy (borderkolie Aywy a Groenendaelka Orfi) 13 záchranářských zkoušek (v disciplínách sutiny, laviny, plochy, cadaver), včetně dvou postupek ZTV 1, ZTV 2 a ZTV 3 a ZZP1, ZZP2, ZZP3 a ZZPC. Jsem držitelem 3. VT Svazu záchranných brigád kynolodů České republiky. A dvou atestů ministerstva vnitra s Aywy (plochy i sutiny), členem USAR týmu a členem českého kynologického týmu pro mezinárodní záchranné operace 2015-2017 (ukončeno z důvodu úmrtí Aywy na karcinom). S Aywy jsem vyhrála Český pohár ZTV 2x (2013 a 2015) a Český pohár ZZP. Také jsme se zúčastnily Mistrovství SZBK. S Orfi jsem byla na Mistrovství světa IRO 2017 a na Mistrovství ČR IZS 2017. S Baffi jsem získala 2. místo na Memoriálu Zdeňka Katolockého a pohár za nejlepší práci v sutině v kategorii A. Paralelně cvičíme základní prvky sportovní kynologie. Já sama se svými třemi psy (malý knírač Bred, borderkolie Aywy, groenendaelka Orfi) složila ve sportovní kynologii řadu dalších zkoušek. No a další členové rodiny také s pejsky pracují, i zkoušky složili (zatím nejvíce Dani s Korálkem, který složil tři zkoušky ze sportovní kynologie a jednu záchranářskou, a Ester, která složila s Aywy dogdancingovou zkoušku a se svou mladičkou Baffi složila jednu sportovní a jednu záchranářskou zkoušku). Naši psi umí celou řadu dalších cviků (dogdancing, agility, dogfrisbee) a někdy je předvádíme na školách nebo tomu, kdo si nás pozve. Proto jsem si udělala i canisterapeutický kurz a s border kolií Aywy a s groenedaelkou Orfi jsem také složila canisterapeutické zkoušky (mají certifikáty). V posledních letech jsme se věnovali také mantrailingu - praktickému stopování.

Kanaánský pes je naše vytoužené zvíře - divoký a zároveň domácí tvor. A je z Izraele. Těšíme se jeho pozorováním a životem s ním. Podaří se nám toto "divoké zvíře" zvládnout a třeba i vycvičit?

Sangie je prvním štěnětem kanaánského psa, které se v ČR narodilo! Sdílejte s námi to, jak roste a jak se učí! A jak se my učíme respektovat neznámého tvora!

V této chvíli máme dvě feny  (Sangie a její dceru Bruru) a Nokeda (jpsa imortovaného z Izraele) - všichni jsou zdraví a chovní. 

Zájemce o štěňata pečlivě vybíráme.

Více informací o našem životním stylu můžete najít na blogu Aywy. Aywy je můj první pes, kterému bylo možné založit webové stránky. V době předchozích psů jsme neměli počítače. 

 

Máme univerzitní vzdělání. Já jsem přírodovědec, ekologse zkouškami z genetiky a populační genetiky. Přesto se stále vzděláváme.

V roce 2015 jsem se zúčastnila mezinárodní konference kanaánských psů v Izaeli. Bloky přednášek, expedice za divokými kanaánskými psy, pozorování kanaánských psů v parcích v Tel Avivu i jinde atd. V roce 2016 nás navštívila chovatelka Myrna Shiboleth. 2017 a 2018 jsem se zúčastnila jejích webinářů.

 

                                                   

Všechny naše pejsky - i Sangie - cvičíme pozitivní metodou.

Nejvíce nás baví záchranářský výcvik, vyhledávání v plochách, sutinách (viz obr. níže) či mentrailing. 

 

Anketa

Také byste chtěli Kanaánského psa?

Ano (46)
82%

Ne (10)
18%

Celkový počet hlasů: 56