Kanaánský pes – tajuplné poselství Beduínů a dějin

Kateřina Jančaříková

Vezměte na okraj útesu borderkolii a Kanaánského psa Když řeknete: "Skoč! či Vpřed!" borderkolii skočí a se submisivní chutí. A také s touhou být první a nejlepší. Když totéž řeknete Kanaánskému psu, tak se na vás podívá a očima řekne: "Až po Tobě!" 

(upraveno dle výroku Myrny Shiboleth).

Naši kanaánští psi jsou poměrně poslušní, ale často udělají "vzpurné kolečko", než poslechnou. 

(Ovšem ani naše border kolie nejsou tak pitomé, jak se zde píše... )

Více o plemeni  kanaánský pes se můžete dozvědět ve videu 

Video Kanaánský pes v češtině (K. Jančaříková, F. Mašek, 2015)

 

Fotografie z Klubové výstavy KCHMP v Mladé Boleslavy 4.10.2014, kde se sešli tři Kanaánští psi (zleva Dolev, Sangie a Noked).

 

Jsme v kontaktu se všemi majiteli našich štěňat z vrhu A i B. S mnohými z nich se i potkáváme na procházkách nebo i cvičeních či seminářích.

Chov Kanaánských psů bereme vážně, snažíme se všemožně vzdělávat. Čteme knihy, studujeme webové stránky, genealogie a jsme v kontaktu s chovateli z celého světa. Velké díky patří především Myrně Shiboleth (ta svou CHS založila v roce, kdy já jsem se narodila) za trpělivost a ochotu zodpovídat naše otázky. V roce 2014 jsem poprvé navštívila chovatelskou stanici Shaar Hagai. V roce 2015 jsem se zúčastnila Mezinárodní konference Canaan dogs v Izraeli (vzala jsem s sebou Evu Hniličkovou a vše jsem jí tlumočila). V roce 2016 byla Myrna Shibolet na oplátku u nás. V roce 2017 a 2018 jsem se účastnila webinářů, které Myrna pořádala. 

                                                              

 

V poslední době se mi ozvalo několik studentek, které na toto téma budou či chtějí zpracovávat bakalářskou či diplomovou práci (a já doufám, že se jim podaří shromáždit zajímavé podklady). Až se to povede, informace budou zveřejněny.