Povaha

Kanaánští psi mají v českém standardu napsáno: "Pozorný, s rychlými reakcemi, nedůvěřivý k neznámým lidem, ale nikoli přirozeně agresivní. Má se na pozoru nejen před lidmi, ale i před zvířaty. Velice oddaný a vhodný k výcviku."

Často se o nich říká, že jsou bázliví. A já někdy kývám, zvlášť, když se stane taková momentka jako, že na Sangie hodím kousek buřta od táboráku a ona se ho strašně lekne a uskočí o dva metry dozadu. Nebo včera si hrála s peškem a sama si ho vyhodila do vzduchu a jak padal, tak se taky strašlivě lekla a uskočila...  Ale docela rychle habituuje - přestává se bát toho, co už někdy prozkoumala. Kupodivu nemá ani reakci na střelbu. A naše Sangie ještě nepředvedla to, co Scary (viz níže). Ale měla záchvat strachu, když se na ni upřeně dívala fenka Bloodhounda.

Zde je na snímku paní Kirsten Hansson vidět reakce Kanaánského psa jménem Scary, když na zahradě uviděl novou věc - umělohmotnou prolézačku. Mmch. ta věc je opravdu strašná! Taky bych štěkala zoufale, kdybych ji měla na zahradě :-)