C vrh nar. 10.8.2018

 
Poslední u nás zůstává Kaki (Cacua), které je nezávazně rezervovaná a měla by jít do nového domova začátekm  ledna 2019 (vpravo)
 
 
 
 
 
V pátek 10.8. se nám narodilo pět nádherných štěňátek. Jeden kluk (krémový) a čtyři holčičky (krémová, bílá s červenými znaky a dvě pískové).  
Musím se přiznat, že Sangie porod vymyslela trochu po svém. Vlastně báječně.  Byl to první z několika dnů, kdy se – v hrozně horoucím létě - mírně ochladilo. Teploty klesly pod 30 o C. Při porodu se tedy netrápila, jak jsem se bála a ani první dny pro štěňátka nebyly tak moc úmorné.
Štěňátka jsou v pořádku. Měla krásné porodní váhy a mají krásné váhové přírůstky. Začínají se jim pigmentovat čumáčky a víčka. Jsou tak nějak něžná a krásná. Jména – pravá izraelská - pomohla opět vybrat paní Hana Mayerová, za což ji moc a moc děkuji.

Více (postupně bude aktualizováno) v záložkách jednotlivých štěňátek.

Je to třetí a poslední vrh naší Sangie. Otcem je podruhé náš úžasný pes Noked. Jedná se o opakování spojení vrhu B, který se hodně vyvedl. Doufám, že Cčka budou neméně báááječná, zdravá a úspěšná

 
Odčervení Banminth pasou 26.8.2018 (štěňata) a 7.9.2018. Sangie byla odčervena přípravkem pro dospělé psy (Dehitlus). 
První krmení tuhou stravou (masová směs) 29.8. 2018 
První stříhání drápků 3.9.2018. První návštěva od 2 a 5 dnů.
 
Vyšetření veterinářkou v 6,5 týdnech věku. Všechna jsou zdravá. Poslech srdce ok. Žádné nemá kýlu. Dobrý mléčný chrup a nůžkový skus. Calaf (jediný pejsek) má v pořádku varlata. Prostě vše OK. Štěňátka jsou naočkovaná a načipovaná a budou se pomalu rozcházet do nových domovů.
 
 
 
 

Foto z 4,5 týdne zleva Cacua, Calaf, Cofit, Cameret a vepředu v misce chytrá Clil
 
Foto cca dva dny po narození: Cacua
 
 
Foto 3 týdny - první klrmení masem
 
 
po narození (Cameret)