Deníček B vrhu

 
4. týden

Štěňátka si hrajou, perou se, začala štěkat a vrčet. Štěkají, když k nim přijdu do kotce – než si uvědomí, že to jsem já. Dala jsem Sangie velkou hovězí kost. Ona ji donesla ke štěňátkům, a ta se na ni vrhla a ožužlávala ji.

Vážení mne překvapilo. Poměry se změnily. Nejtěžší štěně je Bar 1975 g, nejlehčí Bedolach 1630 g. Ono je to asi celkem jedno, hlavní je, když všechna prospívají.

 
3. týden
Na začátku 3. týdne jsem všechna štěňátka odčervila a zvážila. Přibírají hezky, všechna kromě a Bahat mají  nad 1 kg.  Ale ne tolik, jako štěňátka A vrhu, kterých bylo jen 6. Dnes také začneme přikrmovat masem. Proběhlo také velké focení (Tonda). Za štěňátky jezdí hodně návštěv. Všichni si je mazlí a hladí. Navštívily nás také majitelky Adaji a Akibe, holčiček z prvního vrhu.  Sangie se o ně stále vzorně stará. Tráví s nimi hodně času. Ovšem už si na chvilku taky odskočí a leží mi u nohou v kuchyni nebo u pracovního stolu. Zatím k nim ostatní psy nepouští. Návštěvy u štěňátek přijímá se stále menší nevolí.

Dosud jsem je na mazlení zvedala tak nějak jako povinost. V tomto týdnu jsem si uvědomila, že se mazlí rádi. Stalo se to, když jsem chovala Bedolach. Najednou mi v náručí roztála a uvolnila se a vrněla slastí. Obdobně to v tomto týdnu začala prožívat i štěňátka ostatní. Sápají se na mne i na návštěvy a chtějí tu rozkoš a slast – pochování od člověka. Asi největším mazlíkem tohoto týdne byla Bar. Byly se na ni podívat její lidé a taky se nechala muchlat, od všech čtyř.

 
2. týden
Destátý den se štěňátkům začala otevírat očička. a klukům jsem již nahmatala varlata. Některá šikovnější se začala svižně pohybovat a koncem týdne jsme je přesunuli do jejich pelíšku ve stodole. Ovšem, přes den, když je venku velké horko, je přenášíme domů. Doma je chladněji a taky je můžeme pohodlněji pozorovat. Sangie si je hodně chrání. Ale už se tolik nezlobí, když na ně já nebo Kuba šaháme. 
 
V neděli se na štěňátka přijel podívat rabi Danieel Mayer s manželkou. Pomohli nám štěňátka pojmenovat.
Štěňátka se budou tedy jmenovat takto: pejsci: Baba Barak, Barzel, Boaz, fenky: Bahat, Bar, Bashe, Bedolach, Brura. Noked panu rabínovi ležel celou dobu návštěvy oddaně u nohou. Pan rabín na něj promlouval něžně hebrejsky a to se mu moooc líbilo.
 
V úterý jsem všem ostříhala drápky. Neobešlo se to bez protesů a kvičení u některých štěňátek. Jiná to zase vzala se stoickým klidem. Začínají  se vůbec rýsovat jejich charaktery. Začínají si hrát a štěkat a vrčet na sebe.
 
1. týden
Protože je léto, venku je hezké počasí, připravila jsem štěňátkům a Sangie porodní místo ve stodole. Samozřejmě nakonec se rodilo u mne v pokoji a štěňátka tady zůstala na matraci celý první týden. Je to vlastně hezké je mít za zády, když pracuji. Sangie je úzkostlivá maminka. Od štěňátek se ani nehne. Na vyčurání ji musím tahat na vodítku. Udělá potřebu a hned zase za nimi!

Štěňátka jsou rozkošná. Všem osmi se dobře daří. Všechna jsou tak osobitá. Každé z nich je svoje a nádherné. Bude těžké si žádné nenechat. Vybrala bych si ... No zatím ještě pro některá hledáme vhodné hodné nové rodiny - spíše kamarády, než páníčky.

Sangie si štěňátka samozřejmě hlídá před ostatními psy. Ti rozumnější se jí do péče o štěně nepletou. Ale bláznivá Tara se ke štěňátkům snaží dostat za každou cenu. Různě se plíží, šaškuje, dělá, že je neviditelná… no prostě je to velká legrace. Sangie na ni vrčí od štěňat. A když už si moc dovolovala, tak ji z pokoje vypráskala. Tara (neměla ani škrábnutí) to ovšem těžce nesla. Venku si zkusila vylít zlost na Aywy a Orfi. Dostala ode mne vyhubováno. Podívala se na mne vyčítavým pohledem: “I Ty?!” a sama si vlezla do kotce ve stodole, kde se asi hodinu vyrovnávala se svými emocemi. No a pak sebrala odvahu a začala se ke štěňtákům plížit nanovo.

Dnes jsem v pokoji zametala a Sangie zaútočila na smeták. Ani smeták se nesmí štěňátkům přiblížit. Bylo to vtipné. A o to více si vážím toho, že já si mohu štěňátka hladit, půjčovat a muchlat celkem bez větších protestů (občas po mne hodí Sangie nervózně okem). Taky ostatní si mohou štěňtáka mazlit. Občas Sangie vezme příliš hladící ruku opatrně do zubů a drží ji, aby se už ke štěňátkům nedostala.