4.10.2014 

Třetí výstava: Klubová výstava klubu chovatelů málopočetných plemen v Mladé Boleslavy - rozhodčí Andraš Polgar - mezitřída: výborná 1, CAC, Klubový vítěz. Posudek: Dobrá velikost i konstituce, dobré končetniny i pohyb.

Narazili jsme na rozhodčího, který plemeno chápe. A taky měla Sangie již více zkušeností a pomohl i trénink s kamarádkou Klárou, která mne učí, co a jak na výstavách.

 
14.6.2014
Druhou výstavu jsme absolvovali v Benátkách nad Jizerou 14.6.2014. Byla to výstava krajská, malá. Sangie bylo jediným Kanaánským psem na výstavě. Dostala opět VD. Opět s hezkým posudkem, ale za chování. Tak nevím...
 
Sangie (Angie od Dvou cedru) - regional exhibition today. Mark: "A very good 1." Sangie got a nice report. Judge just criticized the "lack of dressage". Others she praised. ... judge can not imagine how much effort it cost to make in the ring (around were near strangers with strange dogs and especially with females, and large breeds) did not stress and work. But I'm happy. Sangie demonstrated quite well, sometimes even joyfully, sometimes she was nervous, but never from falling into deep stress. The teeth are pointing in the distance, the judge as soon as she saw that Sangie is not feel good, stepped back, was sensitive and respectful of her. Unfortunatly a friend, who had the task stay between ringe and Afghan hounds, called to Sangie  (she said she did not know that it is forbidden). We definitely took away a good feeling. It is clear to me that if we want to display, we still have a lot of work. The question is whether we want to ... But for socialization was good piece of work.

 

25.8.2013 jsme absolvovaly první výstavu. Jmenovitě Česká národní výstava psů všech plemen v Mladé Boleslavy. Na tuto výstavu nás poslala kamarádka, že je tam nominovaná na Kanaánce dobrá rozhodčí (pí Vovesná) a že budeme mí dobrou zkušenost... ale nebylo to tak. Paní rozhodčí měla být údajně "vlídná a trpělivá na začínající psy a že je nevystresuje", ale nebyla. Starší klidný pes by takový přístup asi zvládl, ale štěně Kanaánce, které bylo z prostředí mnoha psů a lidí už tak dost paf, se hroutilo.

Velkou smůlou bylo také to, že nás vyvolala jindy, než uváděl katalog (před celým plemenem Faraónský pes - nějaká vystavovatelka Faraónského psa paní rozhodčí zavolala, že nemůže zaparkovat a že se opozdí). Sedíme, máme klid, Sangie spí a najednou šup šup na plac. Žel jsem nestačila Sangie vyvenčit, rozveselit, namotivovat, nic. Paní rozhodčí jsem pozdravila, ale ona mi ani neodpověděla a hned mi oznámila, že si musím uklidit sáček s pamlsky, který jsem měla v ruce, že se na pamlsky v jejím kruhu vystavovat nebude. Já jí řekla, že nebudu krmit, ale že chci, aby se na sáček dívala. Ano, právě to mi zakázala. Ve třídě mladých?! U borderek lze používat pamlsky neomezeně. Pak se hned vrhla na Sangie, že se jí podívá do huby. Já jsem řekla, že zuby sama ukážu, ale ona už na ni šahala... Sangie začala couvat a když se ji rozhodčí snažila chytit, tak i zavrčela. Chudinka byla úplně vystresovaná. Vedoucí kruhu se nabídla, že pomůže a podrží pamlsky, aby se na ně koukala, ale rozhodčí ji to zakázala... :-( grrr a při tom byly obě hrozně hlasitý a tón jejich řeči byl nepříjemný... Chudák Sanginka... ale proběhla se pak celkem slušně, i se postavila, snažila se ...

Doma jsem zjsitila, že rozhodčí vyměnili, posuzovala nás paní Petrusová.

Posudek ovšem není tak špatný: slabá kostra, hlava správného výrazu, dobré ucho, správný krk, měkká hřbetní linie, hrudník ve vývinu, výborné zaúhlení a postoj končetin, potřebuje více zkušeností VD1

Ovšem domnívám se, že by mohla dostat V1 a tituly, kdyby se vzal v potaz její věk (není nasvalená) a kdyby bylo více trpělivosti, aby se mohla předvést.

Důležité ale je, že se líbila poradkyni chovu ing. Košťálové, kterou jsme tam potkaly a se kterou jsem se dnes poprvé viděla z očí do očí. Té se Sangie moc líbila, říkala, že mý všechno, co má mít - tmavé oči, hezkou hlavu aj., jen že se musí nasvalit, což s věkem přijde.  Taky chválila její povahu, zná Kanaánce.

 

Díky Danovi a paní chovatelce Hniličkové za doprovod, bylo fajn na to nebýt sama.