Ben Yarden me Dibaan (Jimmy)

 
Jimmy je Nokedův dědeček a pradědeček Brury a dalších Bček z CHS Storytelling a otec Orea. Na internetu jsem o něm žádnou zmíňku nenašla (krom jeho jména), ani fotografii. Naštěstí byla Myrna Shiboleth tak laskavá a poslala mi informace i fotku.
 
Jimmy pochází z odchytu. Jako mladého psa si ho Myrna dovezla z Jordánska společně s pozdější šampiónkou Janey. 
 
 
Jimmy strávil v Shaar Hagai pouze několik měsíců. Po té si ho vzal pracovník mosadu. Jimmy slouží v mossadu jako strážní pes v oblasti, kde bylo mnoho problémů s přestupováním pořádku. Myrna mi napsala 2.5.2018 s tím, že je přesvědčená, že je Jimmy stále ve službě.
 
Žel nemá fotografie z jeho plné dospělosti. Podle Myrny je to: pes s velmi dobrou stavbou těla a excelentní kostrou, s mirnou vadou postavení uší a výbornou povahou.
 
Zde můžeme sledovat chovatelskou práci Myrny, která - po jistém zvažování - vzala do chovu psa s vadou fenotypu (postavení uší), kvůli oživení genotypu. Později její rozhodnutí potvrdilo. Jeho syn Oreo a jeho potomci už mají uši v pořádku a hlavně jsou čistí na DM. Noked a Brura a někteří další mají navíc skutečně příjemnou povahu. Genetická diverzita byla zvýšena.