Videa z výcviku Kanaánských psů 

(videa v záložkách - rozdělena dle kategorií)

V Evropě není zvykem Kanaánské psy cvičit jako jiná plemena. Ani to nejde stejnými metodami. Ale - jinými metodami - je lze naučit ledacos. Na této záložce můžete najít odkazy na videa z výcviku i tréninku.

Kanaánského psa jsem si pořídila i proto, že v zemi původu je využíván pro záchranářskou práci. Posléze jsme zjistila, že je tam poměrně velké "ALE". Nicméně jsem se rozhodla s tímto protivenstvím zabojovat a najít způsob jak s nimi pracovat. Zatím jsme nesložili žádnou zkoušku - Sangie ještě nejsou dva roky a není zatím zralá na delší práci v prostředí plném vzruchů. 

 

Na fotografii Sangie pracuje (povel "lehni") s cizí osobou na půdě Pedagogické fakulty v Praze v rámci předmětu Speciální terapeutická podpora - canisterapie. (V pozadí je vidět moje border kolie Aywy z Ohromujícího světa). Všimněte si očního kontaktu a doteku nohy packou. Upozorňujik, že tuto studentku viděla ten den poprvé v životě.

 

 

Noked je u nás krátce, ale také má poměrně veliký zájem o pachové práce. Doufám,m že se mu povede překonat strasti přesunu z Izraele k nám.

Fota nejsou z opravdové práce, jen z "čumindy" - jde za pracujícím psem a kouká se, co se asi na trailu děje.