Noked - náš pes

 
 
Noked miluje koupání. Tak jsme mu udělali na zahradě jezírko.
A tady je fotka z naší první procházky. Přijel k nám z Izraele kvůli veterinárním podmínkám až v 7 měsících. 
Dovolte mi přestavit našeho psa Nokeda. Je to pejsek, který se narodil v Izraeli v CHS Shaar Hagai chovatelky a mezinárodní rozhodčí Myrny Shibolet. Už když se narodil, dotkl se mého srdce a vybrala jsem mu jméno. V té době mne nenapadlo, že bych si někdy mohla přivézt psa z takové dálky. Jen jsem Myrně poradila jeho jméno... ale pak se cosi změnilo a dostala jsem odvahu... a peníze... a po dvou měsících jsem oslovila Myrnu, zda by mi někdy prodala štěně. Myrna s nadšením souhlasila, protože dělá taky záchranařinu a líbí se jí, že Sangie cvičím, slíbila mi, že mi štěně někdy prodá... a pak napsala, že se jí jeden pejsek uvolnil... a já náhle věděla .. a opravdu, byl to ON ....  
A jméno Strakáč, maličko upravené, mu zůstalo. Hebrejskou podobu Noked mi pomohl vybrat Saša Flek a Gal Springman a Myrna. Ve slovu Noked je obsaženo "strakatý", což jsem od počátku chtěla. Konkrétně je to slovo, které odkazuje na Biblický příběh - je použito u zvířat, která získal Jacob od Lábana (nequdim, sg. naqad = skvrnité). A v ivrit je význam slova Noked = Pastýř. Prostě tajuplné a dokonalé propojení.  
 
V dubnu jsem se na Nokeda byla podívat. Akorát byl po své první výstavě, na které dostal známku "velmi nadějný 3" a moc hezký posudek. Žel do ČR může přijet až v červenci. A tak nám roste a dospívá daleko od nás. Je to dost smutné a stresující. Ale musíme to vydržet, jinak bychom ho neměli. Držte mi palce, abychom zvládli vše, co je s jeho dopravou potřeba.  
Toto je fotka, ke které jsem v lednu přidala jméno Strakáč.
 
A zde je moje první a na dlouhé 3 měsíce jediné setkání setkání s Nokedem v Izraeli  v Shaar Hagai - tak krátké....ale stálo za to! Tak moc jsem se bála, že se nenechá pohladit a on se hned mazlil, a lezl mi na klín a žral mi z ruky sušené krůtí maso. Více fotok žel nemám, kamarádka se pokusila nahrát vše na video a to se nepovedlo...
 
 
A takhle mi Noked vyrostl (květen 2014). Už aby byl tady s námi. Má krásnou, mohutnou postavu.
8.7. 2014 je datum, kdy Nokedovi pravidla EU dovolí vstup na naše území. Zatím tápeme, jak to udělat, neznáme cenu dopravy, zjišťujeme, že v ČR chtějí jiné dokumenty, než ve všech zemí EU, do kterých už Myrna štěňátka poslala, atd. Držte nám palce, ať je přesun co nejklidnější.
-----

Noked přiletí 11.7.2014! Tak moc se těším! Snad mi trochu nahradí miláčka Korálka, který se s Danem odstěhoval v půlce června. Myrna píše, že stále moc miluje lidi. Snad to bude prima pes.

----
A skutečně Noked přiletěl 11.7.2014 do Vídně. Večer již byl velice uondaný doma, u nás. Nyní si zvyká a aklimatizuje se. Skutečně má moc rád lidi a hlavně drbání.
 
 
 
Noked vidí po dvou letech svou chovatelku Myrnu Shiboleth, která nás 26.6.2016 navštívila.
Nokedův rodokmen - je to pro ČR i celou Evropu nová krev.
 
Noked je zařazen do Z-REg. = zláštního registru FCI, a to proto, že jeho předci ve 4. generaci byli přivezeni "z pouště". S tím jsou spojena jistá omezení, např. Noked nemůže získat titul "Interšampion". Jeho potomci již budou mít 4 generace předků FCI registrovaných a tato omezení se na ně již vztahovat nebudou.