První pes a fena v ČR

 

Do České republiky importovali první fenu Kanaánského psa manželé Eva a Antonín Hniličkovi z Francie na počátku roku 2008. Jim patří dík za velkou odvahu a průkopnictví. Dokázali s láskou přijmout zlatobílou fenku Chanyah de Solemel, která pocházela z masového odchovu, byla bázlivá, nedobře socializovaná, v klíčových stádiích vývoje zanedbaná. A na podzim roku 2012 se v jejich CHS Od dvou cedrů narodil první vrh – čtyři feny a tři psy. (Prvorozené štěně, fenku, z tohoto vrhu mi osud, hojně podporován mým skvělým manželem a vlastně celou rodinou, přidělil.)

Prvním importovaným psem (krátce po Chanyah) do ČR je Kanaánský pes Dolev de Solemel. Žije jako rodinný společník. Zatím neměl štěňata. Přeregistrován byl až v roce 2014 s registračním číslem 10. Je zdráv, dobře socializovaný a velice milý. Proto jsme si ho vybrali jako prvního krycího psa.

 

V současné době jsou v ČR ještě 1-2 feny (zatím nepřeregistrované) a kromě Sangie ještě pes Abibi a fena Ava z CHS Od Dvou cedrů. Čili asi 7 jedinců.

 

Doufám, že se v budoucnu toto úžasné plemeno v ČR rozšíří.